Anna Lewandowska jako prezes wesprze Olimpiady Specjalne Polska!

anna lewandowska olimp7_n Finanse & Marketing

Anna Lewandowska, sportsmenka i żona gwiazdora reprezentacji Polski i Bayernu Monachium – Roberta, została prezesem Olimpiad Specjalnych Polska.

Lewandowska, mistrzyni Polski, Świata i Europy w karate tradycyjnym, trenerka, propagatorka zdrowego stylu życia tłumaczy dlaczego zaangażowała się w szczytną ideę. – Związałam swoją przyszłość z Olimpiadami Specjalnymi Polska, aby wspierać działania sportowe, kampanie prozdrowotne dla zawodników i ich rodzin oraz akcje społeczne, które uświadamiać wszystkim, czym jest ruch Olimpiad Specjalnych. Dzięki swojej aktywności chcę pokazywać Polkom i Polakom, jak wspaniałymi zawodnikami są sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną, jak sport otwiera ich na świat, dodaje odwagi i pewności siebie. Szczególnie kibicujmy zawodnikom Olimpiad Specjalnych, bo oni pokazują piękno rywalizacji w najczystszej postaci – tłumaczy Anna Lewandowska.

- To dobry ruch dla obu stron – przekonuje Jędrzej Hugo – Bader – Account Director z Havas Sports & Entertainment. 
- Wizerunek Anny i Roberta Lewandowskich jest budowany w przemyślany sposób i jest ze sobą nierozerwalny. Zaangażowanie Ani w Olimpiady Specjalne wpisuje się w jej wizerunek i dotychczasowe aktywności. Z kolei dla Olimpiad Specjalnych objęcie przez Annę Lewandowską funkcji prezesa to duża szansa.  Popularna i lubiana Ania z pewnością otworzy drzwi potencjalnych sponsorów czy partnerów. Co istotne, to osoba ściśle związana ze sportem. W ostatnich latach wśród kibiców czy w mediach społecznościowych pojawiały się głosy, że sportowcy niepełnosprawni nie są doceniani. Być może Anna Lewandowska w roli prezesa Olimpiad Specjalnych stawi czoło temu wyzwaniu i zmieni ten stan rzeczy – zaznacza Hugo – Bader. 
11141357_10153313979321064_558182003736015701_o
Anna i Robert Lewandowscy, to zdecydowanie najbardziej rozpoznawalna para, nie tylko sportowa w Polsce!
W Polsce żyje około 1,2 mln osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jedną z misji Olimpiad Specjalnych jest uświadomienie i udowodnienie wszystkim Polakom, że włączenie tej grupy do codziennego funkcjonowania społeczeństwa przynosi ogromne korzyści obu stronom.
- Jednym z moich celów jako prezesa Olimpiad Specjalnych Polska jest wsparcie Biura Narodowego w pozyskaniu środków dla Olimpiad Specjalnych. Bez nich nie mielibyśmy możliwości organizacji wielu zawodów. Ale ważne jest przy tym to, że nie szukamy darczyńców, którzy nas po prostu wesprą, szukamy partnerów, którzy wiele zyskają na współpracy z nami. Pamiętajmy, że jesteśmy obecni na najważniejszych arenach, współpracujemy z zawodowym sportem, m.in.: piłkarską Ekstraklasą, PZKosz czy PZPS. To ogromna szansa na wypromowanie wszystkich partnerów Olimpiad Specjalnych - podkreśla Prezes Olimpiad Specjalnych Polska.
Już od września rusza aż osiem ogólnopolskich turniejów Olimpiad Specjalnych, m.in. w piłce nożnej 7-osobowej, tenisie ziemnym czy bowlingu. Od 25 listopada do 4 grudnia trwać będzie 13. Europejski Tydzień Koszykówki Olimpiad Specjalnych. Trwają także przygotowania do wyjątkowego turnieju piłki siatkowej zunifikowanej, który będzie towarzyszył Mistrzostwom Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2017.
lewandowska
Anna Lewandowska od lat promuje zdrowy tryb życia, teraz wesprze Olimpiady Specjalne Polska m. in. w poszukiwaniu partnerów biznesowych.

- Zachęcam wszystkich, by dołączali do wspólnego uprawiania sportu z zawodnikami Olimpiad Specjalnych w ramach sportów zunifikowanych. Wierzę, że turniej siatkówki zunifikowanej w ramach Mistrzostw Europy w przyszłym roku może być znakomitą okazją do promowania tego rodzaju aktywności. Pragnę, by hasło Olimpiad Specjalnych „Grajmy razem” było coraz bardziej słyszane w całej Polsce. Każdy może też – wzorem naszych Ambasadorów, czyli znanych artystów i sportowców – zostać wolontariuszem Olimpiad. Dołączcie do mnie, razem możemy więcej!- dodaje Anna Lewandowska

W przyszłym roku przed Olimpiadami Specjalnymi jeszcze jedno ważne wydarzenie – Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Austrii (14-25 marca 2017 r.). Udział 62-osobowej reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska jest wspierany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz instytucje samorządowe, ale nie byłby możliwy bez zaangażowania sponsorów. 30 sierpnia Anna Lewandowska podpisała list intencyjny ze Sponsorem Generalnym Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Austria 2017, prezesem Europejskiego Centrum Odszkodowań S.A. (EuCO) Krzysztofem Lewandowskim.

Olimpiady Specjalne są jednym z trzech ruchów olimpijskich na świecie – obok Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpiady – ruchem dedykowanym osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Olimpiady Specjalne zrzeszają blisko 5 milionów sportowców reprezentujących 32 dyscypliny sportowe z ponad 170 krajów. Olimpiady Specjalne są oficjalnie uznane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Polska była pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej, w którym ruch Olimpiad Specjalnych rozpoczął działalność, na początku lat osiemdziesiątych. W naszym kraju Olimpiady Specjalne to ponad 17 tysięcy zawodników, 1,5 tysiąca trenerów i 4 tysiące wolontariuszy zrzeszonych w 507 klubach w 18 Oddziałach Regionalnych, którymi kieruje Biuro Narodowe. Ambasadorami Olimpiad Specjalnych Polska są wybitne postaci sportu, kultury, polityki i mediów, m.in.: Ewelina Lisowska, Piotr Adamczyk, Kinga Baranowska, Mariusz Fyrstenberg, Roman Kosecki,  Łukasz Kubot, Marcin Matkowski, Michał Olszański, Cezary Pazura,  Andrzej Supron, Michał Żewłakow, Paweł Papke, Sebastian Świderski.

Olimpiady Specjalne Polska są objęte Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP,  Agaty Kornhauser-Dudy.

 

Autor: Rafał Wąsowicz
Autor zdjęcia: materiały prasowe
Źródło: PRO SPORT BIZNES