Ekstraklasa bez widzów. Niższe ligi rozpoczną rozgrywki później

21034725_211793596019899_587974402088450223_n slider

Jak poinformowano na stronie Ekstraklasy w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa wszystkie mecze odbywały się będą bez udziału publiczności. Tymczasem Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o zawieszeniu rozgrywek piłkarskich do 23 marca!

Tym samym zaplanowane na najbliższy weekend spotkanie Lech Poznań – Legia Warszawa odbędzie się przy pustych trybunach.

– W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa (Covid-19) w Polsce i decyzją organów administracyjnych o rozszerzeniu zakazu organizacji imprez masowych o wydarzenia takie jak mecze piłkarskie, informujemy, że do odwołania mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą organizowane bez udziału publiczności. W związku z trudnym do określenia okresem, w jakim będzie obowiązywał zakaz, nie ma możliwości zaplanowania przełożenia meczów – poinformował Prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.

W związku z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym także władze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej podjęły decyzję o zawieszeniu rozgrywek piłkarskich w województwie do 23 marca.

Wstrzymanie rywalizacji dotyczy wszystkich rozgrywek prowadzonych przez Związek na szczeblu wojewódzkim tj. IV ligi, klas niższych i wszystkich klas młodzieżowych. Odwołane zostają również związkowy turniej Skrzatów zaplanowany na 14 marca w Czempiniu, a także wszystkie konsultacje i zgrupowanie kadr wojewódzkich i powiatowych. W innym terminie odbędą się ponadto zaplanowane na ten tydzień spotkania organizacyjne z klubami w Pile i Lesznie.

„Przy podjęciu decyzji Wielkopolski ZPN brał pod uwagę zalecenia i decyzje władz lokalnych oraz państwowych. Choć organizatorami meczów pozostają kluby-gospodarze. Związek jako organizator rozgrywek – mając na względzie skalę piłkarskiej rywalizacji w regionie – czuje się szczególnie zobowiązany do podjęcia działań ograniczających ryzyko zachorowań”.

„Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa będzie uważnie monitorowana w kolejnych dniach, a o dalszych decyzjach będziemy informować na bieżąco” – poinformował Wielkopolski ZPN.

Autor: rawa
Autor zdjęcia: Dariusz Łukaszewski
Źródło: materiały pasowe, materiały własne