Legia Warszawa jako pierwszy klub w Polsce ma swoją klinikę.

enel-sport-layout1_1447927295_7295 TOP 5

Spółka ENEL-MED S.A. we współpracy z Legią Warszawa otwierają ENEL-SPORT – najnowocześniejszą klinikę ortopedyczno-rehabilitacyjną w Polsce i jedną z najlepiej wyposażonych placówek medycyny sportowej w Europie.

To nowa marka w portfolio grupy ENEL-MED – partnera medycznego stołecznegolubu. Podpisując umowę z kliniką, Legia Warszawa wzorem tych największych w Europie zdecydowała, aby opiekę medyczną nad wszystkimi zawodnikami powierzyć jednej wyspecjalizowanej placówce.

Klinika  zlokalizowana jest właśnie w koronie stadionu Legii Warszawa, przy ul. Łazienkowskiej 3. Wraz ze Szpitalem Centrum ENEL-MED w Warszawie, przy al. Solidarności 128, będzie świadczyć kompleksowe usługi medyczne z zakresu diagnostyki, rehabilitacji, leczenia operacyjnego i nieoperacyjnego urazów sportowych oraz schorzeń ortopedycznych. Szpital wyróżnia duże doświadczenie w zakresie nowoczesnych zabiegów ortopedycznych i neurochirurgicznych.

- Sukces  chcemy budować na połączeniu doświadczenia najlepszych lekarzy w kraju, z topowym sprzętem, jakiego nie posiada jeszcze żadna inna placówka w Polsce. Chcemy, aby klinika wyróżniała się na rynku kompleksowymi usługami – od diagnostyki, przez leczenie operacyjne, aż po rehabilitację. W klinice będziemy nie tylko leczyć urazy ortopedyczne, ale też wspierać osoby przygotowujące się do kolejnych sezonów, czy prowadzić tych, którzy dopiero pragną rozpocząć swoją przygodę ze sportem – wyjaśnia wiceprezes Centrum Medycznego ENEL-MED, Jacek Rozwadowski.

W połowie 2014 roku Centrum Medyczne ENEL-MED oraz Legia Warszawa nawiązały współpracę, czego potwierdzeniem było podpisanie umowy, na mocy której ENEL-MED objął opieką medyczną zawodników klubu. Następnym krokiem jest wspólne otwarcie ENEL-SPORT właśnie na Stadionie Legii.  W klinice będą mogli leczyć się legioniści oraz inne osoby czynnie uprawiające sport, a także amatorzy. Co ważne, z licznych zniżek w placówkach będą mogli skorzystać kibice Legii, którzy posiadają karnety na mecze stołecznej drużyny na aktualny sezon (10% zniżki).

- Zrealizowaliśmy kolejny bardzo ważny cel w działalności klubu, który był jednym z naszych priorytetów od samego początku. Już od dawna pomagaliśmy innym sportowcom, a teraz najlepsi specjaliści, którzy zostaną zatrudnieni w jednym miejscu w klinice przy Łazienkowskiej 3, z pewnością przyczynią się do osiągania przez nich coraz większych sukcesów w kraju i na arenie międzynarodowej. Na otwarciu tej wyjątkowej placówki skorzystają nie tylko nasi piłkarze, przedstawiciele innych sekcji czy kibice, dla których został przygotowany specjalny system bonifikat, ale i cały polski sport. Chcemy pomagać zawodowcom oraz osobom amatorsko lub rekreacyjnie uprawiającym różne dyscypliny sportowe – mówi Prezes Klubu Legia Warszawa, Bogusław Leśnodorski.

W ENEL-SPORT na pacjentów czeka m.in. jedna z nielicznych w Polsce bieżnia antygrawitacyjna, bieżnie Woodway, rezonans magnetyczny 3T, czy urządzenia Biodex służące do zaawansowanej diagnostyki i treningu. Lekarze, którzy tworzą zespół medyczny ENEL-SPORT na co dzień pracują z najwyższej klasy sportowcami, dlatego mają dostęp do najnowszych badań i światowych rozwiązań. Myliłby się jednak ten, kto sądzi, że oferta kliniki jest nastawiona wyłącznie na osoby uprawiające sport.

- W naszej klinice stawiamy nie tylko na specjalistyczną diagnostykę, rehabilitację czy medycynę sportową. Naszym pacjentom proponujemy dużo więcej – m.in. konsultacje internistyczne, kardiologiczne, dietetyczne czy alergologiczne. Chcielibyśmy, by pacjenci przychodzili do nas, aby dobrze zaplanować trening czy wybrać sport odpowiedni dla siebie, a nie tylko wtedy, kiedy już przydarzyła się im kontuzja. Zawsze mówię pacjentom, że najważniejsza jest profilaktyka, dzięki niej oszczędza się nie tylko czas i pieniądze, ale przede wszystkim zdrowie – tłumaczy dr n. med. Jacek Jaroszewski, kierownik medyczny ENEL-SPORT oraz lekarz reprezentacji Polski w piłce nożnej i zespołu Legii Warszawa.

Pierwsza placówka ENEL-SPORT przyjmuje pacjentów już od 23 listopada. Jednak jeszcze w tym roku, w ramach współpracy z klubem, zostanie uruchomiony kolejny tego typu oddział – tym razem dedykowany głównie dzieciom. Co oczywiste, druga placówka ENEL-SPORT powstanie również na terenie kompleksu Legii, od strony Myśliwieckiej. Zakres jej usług będzie koncentrować się przede wszystkim na zdrowiu małych sportowców. W ofercie znajdą się również nowe usługi przeznaczone dla dorosłych pacjentów – zajęcia fitness, treningi z trenerem indywidualnym, a także odnowa biologiczna ciała i SPA. ENEL-MED planuje już uruchomienie trzeciego oddziału sygnowanego ENEL-SPORT w Poznaniu. Nowa placówka to inwestycja, która kosztowała grupę ENEL-MED około 11 milionów złotych.

 

 

Biogramy lekarzy:

Dr n. med. Jacek Jaroszewski – Kierownik medyczny ENEL-SPORT. Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Lekarz Reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz piłkarzy Legii Warszawa. Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu. Specjalizuje się w leczeniu operacyjnym i nieoperacyjnym urazów oraz schorzeń w zakresie kończyny dolnej, w szczególności związanych z uprawianiem sportu. Doktor jest także Przewodniczącym Komisji Medycznej Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz licencjonowanym lekarzem tej Komisji.

Lek. med. Maciej Tabiszewski – Z-ca kierownika medycznego ENEL-SPORT. Absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu. Lekarz Legii Warszawa i Olimpijskiej Reprezentacji Polski w piłce nożnej (U21). Licencjonowany lekarz Komisji Medycznej PZPN. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi w Poznaniu Klinice Ortopedii i Traumatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Paweł Bamber – Koordynator rehabilitacji ENEL-SPORT. Fizjoterapeuta Legii Warszawa. Absolwent Studium Medycznego na Wydziale Fizjoterapii w Zielonej Górze. Pracował również w sztabie medycznym I Reprezentacji Polski w piłce nożnej.

 

Charakterystyka wybranych sprzętów używanych w ENEL-SPORT:

Rezonans magnetyczny 3 Teslowy – gwarantuje pacjentom wyższą jakość i dokładność badania (w porównaniu do aparatów 1,5 Tesli), a także większy komfort i krótszy czas badania. Ponadto oferuje szeroki zakres wskazań i wykonywanych badań, które są bezbolesne, nieinwazyjne i odbywają się bez szkodliwego promieniowania.

Bieżnia antygrawitacyjna Alter-G – przeciwdziała grawitacji – unikalna technologia różnicy ciśnień powietrza opracowana przez NASA minimalizuje obciążenia powstałe wskutek chodzenia lub biegania oraz umożliwia bezpieczny i stopniowy powrót do pełnej sprawności. Bieżnia Alter-G jest idealnym rozwiązaniem dla sportu i fitnessu – regulacja siły grawitacji umożliwia dłuższe i bardziej intensywne treningi, dzięki czemu ich skuteczność wzrasta nawet o 30%!

Bieżnia 4Front Woodway – pozwala doświadczyć jakości biegania najbardziej zbliżonej do biegania w warunkach naturalnych i trenować bez obciążania stawów. Urządzenie znajduje zastosowanie w rehabilitacji pacjentów po urazach, treningu sportowców zawodowych i amatorów, a także w ocenie motorycznej.

Platforma Biodex Balance System SD – pozwala zdiagnozować zaburzenia równowagi kończyn i tułowia. Platforma wykonuje różne poziomy ruchu, a stopień trudności ćwiczeń jest dopasowywany do indywidualnych możliwości pacjenta. Postępy rehabilitacji lub treningu można śledzić dzięki szczegółowym, generowanym na bieżąco przez urządzenie, raportom.

BIODEX System 4 – służy do oceny i treningu mięśni oraz koordynacji nerwowo-mięśniowej. To kompleksowy zestaw, który dzięki wykorzystaniu dynamometru elektrycznego umożliwia pracę mięśni w różnych warunkach. Sprzęt jest szeroko wykorzystywany w rehabilitacji pooperacyjnej – pozwala dobrać ćwiczenia idealnie dopasowane do sprawności pacjenta na danym etapie.

O ENEL-MED S.A.

Centrum Medyczne ENEL-MED S.A. to polska firma rodzinna, oferująca pełną obsługę medyczną. ENEL-MED opiekuje się pacjentem od konsultacji, przez diagnostykę, hospitalizację, operację, aż po rehabilitację. Na ogólnopolską sieć medyczną ENEL-MED składają się dwa szpitale zlokalizowane w Warszawie: Szpital Zacisze oraz Szpital Centrum, wieloprofilowe oddziały własne w Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu oraz sześć specjalistycznych przychodni przyzakładowych, a także ponad 1300 placówek partnerskich na terenie całego kraju. Od 2014 roku w ramach sieci funkcjonuje również Klinika Medycyny Estetycznej ESTELL, a od 2015 klinika medycyny sportowej ENEL-SPORT. ENEL-MED zatrudnia wybitnych lekarzy, blisko 60 specjalizacji. Kompleksowa oferta wieloprofilowych oddziałów obejmuje m.in. badania laboratoryjne i szeroki zakres badań diagnostycznych takich jak USG, EKG, RTG, tomografia czy rezonans magnetyczny. ENEL-MED świadczy też usługi w zakresie stomatologii zachowawczej, protetyki i chirurgii. Spółka od 2011 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. Centrum Medyczne ENEL-MED posiada certyfikat ISO 9001.

Autor: RAWA
Autor zdjęcia: materiały prasowe
Źródło: PRO SPORT BIZNES