Lider I ligi Warta Poznań się wzmacnia. To pierwsze transfery tej zimy

mateusz-szczepaniak-fot-piotr-lesniowski-01_1578592797_2797 Finanse & Marketing

Lider pierwszej ligi Warta Poznań dokonała pierwszych tej zimy wzmocnień. Piłkarzami „Zielonych” zostali 20 letni Jakub Apolinarski i 29 letnia Mateusz Szczepaniak.

Apolinarski to pomocnik, wychowanek Warty Poznań obecnie reprezentujący barwy Rakowa Częstochowa (jesienią rozegrał 5 spotkań w Ekstraklasie). W Poznaniu pozostanie do końca sezonu na zasadzie wypożyczenia. Tymczasem Szczepaniak podpisał kontrakt ważny do czerwca 2021 roku z opcja przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Blisko 29-letni napastnik trafił do lidera Fortuna 1 Ligi na zasadzie wolnego transferu po tym, jak rozwiązał swój kontrakt z cypryjskim klubem Enossis Neon Paralimniou.

– To zawodnik o olbrzymim doświadczeniu na poziomie ekstraklasy. Zwiększamy więc siłę rażenia – mówi Robert Graf, dyrektor sportowy Warty Poznań i dodaje: – Musieliśmy wzmocnić kadrę napastnikiem, aby zwiększyć rywalizację na pozycji numer 9. Mateusz świetnie pasuje do stylu gry zespołu trenera Piotra Tworka: dużo pracuje na boisku, jest aktywny przy pressingu. Mam nadzieję, że nasza ofensywna para Gracjan Jaroch – Mateusz Szczepaniak da kibicom dużo radości.

Urodzony w Lubinie piłkarz jako 17-latek trafił do AJ Auxerre, ale nie udało mu się zagrać we francuskiej ekstraklasie. Wrócił do Polski i zadebiutował w ekstraklasie w barwach Zagłębia Lubin. Do dziś uzbierał w niej 118 występów dla Podbeskidzia Bielsko-Biała, Cracovii, Piasta Gliwice i Miedzi Legnica. Zdobył 22 bramki.

– Wróciłem do Polski i chcę pomóc w zdobyciu awansu do ekstraklasy. Z takim zamiarem przychodzę do klubu. Mam nadzieję, że uda się to osiągnąć. Bardzo się cieszę z tego, że jestem teraz częścią tej poznańskiej rodziny – mówi Mateusz Szczepaniak były młodzieżowy reprezentant Polski (14 występów w kadrach U-17, U-19 i U-20).

jakub-apolinarski-fot-piotr-lesniowski-02_1578582282_2282-3

Radości z powrotu do Poznania nie ukrywa Jakub Apolinarski: – Moja droga z juniorów Warty Poznań do pierwszego zespołu potoczyła się inaczej, niż mogłem to sobie założyć. Najpierw odszedłem do Polonii Środa Wlkp., potem do Rakowa Częstochowa i teraz wracam po półtora roku na Drogę Dębińską i cieszę się z tego bardzo. Przeżyłem tu fajne lata za czasów juniorskich i jestem bardzo zadowolony z tego, że znów jestem w Warcie Poznań – mówi Jakub Apolinarski. – Potrzeba regularnej gry to dla mnie główny powód tego, że zdecydowałem się na ten krok. Fajny zespół, który się tutaj wykreował, zachęcił mnie do tego, że schodzę piętro niżej z ekstraklasy do I ligi. Chcę też pomóc zespołowi w celu, który jest. Jeżeli pojawiła się szansa, to trzeba z niej skorzystać i walczyć o awans do ekstraklasy.

Autor: rw
Autor zdjęcia: Piotr Leśniewski/ Warta Poznań
Źródło: Warta Poznań, materiały własne