Poradnik: nowy sposób na fit sylwetkę. Zacznij od odkwaszania!

diet-861173_960_720 TOP 5

Blisko połowa postanowień noworocznych dotyczy zrzucenia zbędnych kilogramów. Zdaniem specjalistów skuteczne odchudzanie powinno rozpocząć się od odkwaszenia organizmu, który jest pierwszym z czterech etapów nowatorskiego programu dietetycznego „4xO”.

 

Według WHO otyłość osiąga rozmiary epidemii. Jak wynika z badań WOBASZ nadwagę ma już ponad połowa rodaków, a aż 27 procent jest otyłych. Nowy Rok to dla wielu okazja, aby rozpocząć walkę ze zbędnymi kilogramami. OBOP podaje, że co drugi Polak szykuje listę postanowień noworocznych, a 42% z nich obiecuje sobie przejście na dietę. Jak wytrwać w postanowieniu i osiągnąć zamierzony cel?

Program dietetyczny „4xO” zakłada cztery etapy trwałego odchudzania:

  1. Odkwaszenie -> wyrównanie kwasowości
  2. Odchudzanie -> Spalanie tłuszczów
  3. Oczyszczanie -> Harmonizacja metabolizmu
  4. Odżywianie -> Utrzymanie celu

Specjaliści Centrum Diagnostyki Revitum jako pierwsi opracowali dietę rozpoczynającą się od odkwaszenia organizmu, które może powodować zaburzenia przemiany materii, a dopiero w kolejnym etapie koncentrują się na spalaniu tłuszczów i przywróceniu ogólnej równowagi stanu zdrowia, która jest niezbędna do utrzymania długotrwałych efektów. Postępy są na bieżąco monitorowane przez dietetyka za pośrednictwem specjalnego systemu informatycznego.

Metoda 4xO zakłada odejście od standardowych, cotygodniowych spotkań z dietetykiem. Klienci wysyłają określone informacje dotyczące przebiegu diety za pośrednictwem SMS. Dane codziennie trafiają do systemu i są na bieżąco weryfikowane przez dietetyka. Na ich podstawie dieta jest odpowiednio modyfikowana, aby jak najskuteczniej wspierać uzyskane dotychczas efekty.

Program „4xO” powstał w oparciu o odkrycie laureata Nagrody Nobla, prof. Otto Warburga, który już na początku XX. wieku twierdził, że osłabiony układ immunologiczny i zaburzona przemiana materii prowadzą do powstawania komórek nowotworowych w organizmie człowieka.

 

  1. Odkwaszenie

Odkwaszenie organizmu następuje przede wszystkim poprzez wyeliminowanie z codziennej diety określonych produktów spożywczych z wysoką zawartością kwasów. Dopiero odtruty i odpowiednio nawodniony organizm jest przygotowany do właściwego etapu diety jakim jest redukcja wagi. Więcej informacji na temat odkwaszania organizmu dostępnych jest na:

https://www.youtube.com/watch?v=fsRlDaEgU7Q

  1. Odchudzanie

Etap odchudzania trwa od 10 do 14 dni i wymaga ustalenia indywidualnej diety, której podstawą jest określenie dwóch grup produktów: dozwolonych i zabronionych. Postępy stosowania diety są weryfikowane przez dietetyka na podstawie kilku wskaźników, z których kluczowe są utrata wagi i odpowiedni poziom ph organizmu.

  1. Oczyszczanie

Rozpad komórek tłuszczowych w wyniku stosowania diety powoduje uwolnienie się do organizmu substancji odpadowych – w ciągu roku nawet do 8 kg toksycznych substancji trujących! Część z nich jest neutralizowana, a te, które się odkładają można wykryć za pomocą Testu Obciążeń Organizmu. Diagnoza pozwala na indywidualne skomponowanie kuracji oczyszczającej. Etap może potrwać od 10 do 14 dni.

  1. Odżywanie

To ostatni, choć niemniej ważny element diety 4xO i polega na utrzymaniu uzyskanych dotychczas efektów. Wymaga konsekwencji i często zmiany trybu życia, w tym nawyków żywieniowych.

Program dietetyczny 4xO jest autorskim projektem specjalistów z Centrum Diagnostyki Revitum, które oferuje profesjonalną diagnostykę całego organizmu, skuteczne programy rewitalizacyjne oraz opracowanie długookresowego planu profilaktyki zdrowotnej. Revitum działa na polskim rynku biomedycznym od 2008 roku. To jedyna tego rodzaju sieć placówek medycyny niekonwencjonalnej w Polsce.

Autor: rawa
Autor zdjęcia: materiały własne
Źródło: PRO SPORT BIZNES