Rusza Australia Open. Hubert Hurkacz czarnym koniem turnieju?

fot Eurosport Getty Images - Hurkacz Blog

W nocy z niedzieli na poniedziałek rozpoczął się pierwszy w roku turniej Wielkiego Szlema, czyli Australian Open. W singlu w Melbourne zagra trójka Polaków – Iga Świątek, Magda Linette i Hubert Hurkacz. Wszystkie mecze turnieju obejrzeć będzie można tylko w Eurosporcie 1, Eurosporcie 2 i Eurosport Playerze.

Przed rozpoczęciem rywalizacji w Melbourne formą imponuje Hubert Hurkacz. Bardzo dobrymi występami na początku sezonu 22-letni tenisista z Wrocławia zapracował na rozstawienie w turnieju z numerem 31. W pierwszej rundzie trafi na kwalifikanta – Dennisa Novaka, w drugiej jego rywalem może być reprezentant gospodarzy John Millmann lub utalentowany Francuz Ugo Humbert, a już w trzeciej rundzie Polak może zmierzyć się z sześciokrotnym mistrzem Australian Open – Rogerem Federerem.

W tym momencie wydaje się, że jeśli młody Polak zagra na swoim poziomie, powinien bez problemu dotrzeć do III rundy. Tam miejmy nadzieję czekać będzie na niego maestro z Bazylei. O tym, ze jest w stanie go pokonać nie trzeba nikogo przekonywać.

Pierwszą rywalką Magdy Linette będzie Arantxa Rus z Holandii, a przeciwniczką Igi Świątek Timea Babos z Węgier. W ubiegłym roku Linette pożegnała się z Melbourne już po pierwszym meczu – przegrała 4:6, 2:6 z Naomi Osaką, późniejszą zwyciężczynią turnieju. Świątek uporała się z pierwszą rywalką, ale w drugim spotkaniu musiała uznać wyższość Camili Giorgii.

Obie nasze zawodniczki mają szansę na niezły występ. Złożyć się na niego musi jednak nie tylko dobra dyspozycja sportowa ale i trochę szczęścia.

Jak poradzą sobie biało czerwoni?

Ich występy śledzić będziemy tradycyjnie antenach Eurosportu i w Eurosport Playerze. Turniej skomentują znakomici eksperci m.in. Katarzyna Strączy, Joanna Sakowicz-Kostecka, Michał Przysiężny, Lech Sidor, Karol Stopa, Marek Furjan, Witold Domański, czy Michał Lewandowski. Na antenie nie zabraknie analiz w wykonaniu światowej klasy ekspertów na czele z Matsem Wilanderem, który wraz z Barbarą Schett poprowadzi flagowy program „Gem, Schett & Mats”. W roli „Komisarza Tenisa” powróci tenisowa legenda – John McEnroe. Regularnie swoje opinie na temat wydarzeń w Melbourne przedstawiać będą Alex Corretja, Patrick Mouratoglou, a także Justine Henin, siedmiokrotna zwyciężczyni turniejów Wielkiego Szlema.

Australian Open będzie również relacjonowane w mediach społecznościowych Eurosportu, a także na stronie eurosport.pl, gdzie znajdą się m.in. wideo z najlepszymi zagraniami i najciekawszymi momentami turnieju.

Autor: rawa
Autor zdjęcia: Eurosport Getty Images
Źródło: Eurosport