Trener Żuraw już wie. Dyrektor Rząsa negocjuje. Jevtić deklaruje!

zuraw lech 2 Blog

Coraz bliżej inauguracja sezonu Ekstraklasy. W Poznaniu optymizm, choć na różnych poziomach w różny sposób okazywany. Jedni deklarują po prostu dobrą grę inni kłopoty bogactwa. A Darko Jevtić zapowiada walkę o majstra!

W stolicy Wielkopolski obyło się bez transferowego szaleństwa. Transfery przeprowadzono solidne z iście poznańską gospodarnością. Zabezpieczono więc głównie defensywę, kupując dwóch solidnych środkowych obrońców. Pomimo sporych ubytków nie powinno też zabraknąć opcji w środku pola. Tu alternatywą na poszczególne pozycje ma być młodzież: Kamiński, Klupś, Marchwiński itd…

Trzon mają stanowić doświadczenie zawodnicy. Oni zapewnią stabilizację formy na wysokim poziomie. Młodzi mają wnieść nutkę szaleństwa, nieprzewidywalności i fantazji. Na papierze Lech Poznań wygląda solidnie. Optymizmem napawają też letnie sparingi.

– Mam już skład na mecz z Piastem w głowie – przyznaje trener Dariusz Żuraw. – Tak, jest w nim miejsce dla Roberta Gumnego – dodaje. Dokończenie sezonu przy Bułgarskiej przez prawego defensora Kolejorza jest jednak mało prawdopodobne. – Twardo negocjujemy. Jeśli będzie satysfakcjonująca oferta to Robert odejdzie. To w pełni ukształtowany piłkarz. Gotowy do podjęcia nowych wyzwań – zaznacza z kolei dyrektor sportowy Lecha Tomasz Rząsa.

– Chcemy po prostu dobrze grac. Zobaczymy co z tego wyniknie – wyjaśnia trener Żuraw. – Jest z czego wybierać. Mamy wystarczającą kadrę, a na niktórych pozycjach jest kilka opcji do wyboru – przekonuje dyrektor Rząsa. – Ale oczywiście gdyby były wolne 2 mln euro, to kogos byśmy dokupili – puszcza oko do dziennkarzy Dariusz Żuraw.

Tym kimś byłby zapewne napastnik. Christianowi Gytkjaerowi wciąż brakuje bowiem wartościowego zmiennika. Zupełnie nie przejmuje się tym jednak nowy kapitan Lech Darko Jevtić, który na prezentacji drużyny zadeklarował wprost: Walczymy o mistrza i Puchar Polski!

Ile w tych zapowiedziach kurtuazji, a ile realnych zapowiedzi zobaczymy już za kilka miesięcy.

 

 

 

 

Autor: Rafał Wąsowicz
Autor zdjęcia: Dariusz Łukarzewski
Źródło: PRO SPORT BIZNES