W niedzielę w Poznaniu finał Pucharu Polski piłkarzy ręcznych!

4_Fot-W.-Sportu News

Po blisko ośmiu latach przerwy poznańscy kibice ponownie będą mogli podziwiać szczypiorniaka w mistrzowskim wydaniu. 12 maja o godz. 13:00 w Arenie Poznań odbędzie się 53. edycja finałowej rywalizacji Pucharu Polski piłkarzy ręcznych. Naprzeciw siebie staną dwa najbardziej utytułowane polskie kluby ostatnich lat. Orlen Wisła Płock zmierzy się z PGE Vive Kielce.

Drużyna ze Świętokrzyskiego stanie przed szansą obrony trofeum i zdobycia jedenastego Pucharu Polski z rzędu. Utytułowany zespół z Kielc, który w 2016 roku zwyciężył w prestiżowych rozgrywkach Ligi Mistrzów, ma w swoim dorobku piętnaście triumfów w Pucharze Polski. Natomiast Orlen Wisła Płock zdobywała puchar dziesięciokrotnie. “Nafciarze” po raz ostatni po Puchar Polski sięgnęli w 2008 roku, w Mielcu. Drugim finalistą był wtedy klub z Kielc.

Poniedziałkowa konferencja prasowa, którą swoją obecnością zaszczycili: Jędrzej Solarski – Zastępca Prezydenta Miasta Poznania, Ewa Bąk – Dyrektor Wydziału Sportu UMP oraz Wiceprezesi Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Henryk Szczepański i Bogdan Sojkin była doskonałą okazją do podpisania umowy na organizację tego wydarzenia. Został zaprezentowany puchar, o który będzie toczyła się walka.

Przypomniano, że po raz ostatni męska reprezentacja Polski w Arenie Poznań wystąpiła 12 czerwca 2011 roku w zwycięskim meczu 30:22 z Portugalią w kwalifikacjach EHF EURO 2012. Jeszcze odleglejsza historia wskazuje, że Grunwald Poznań trzykrotnie zdobył Puchar Polski (1972, 1979, 1980).

puchar

Aktualnie w Grodzie Przemysława dwa zespoły grają na zapleczu PGNiG Superligi – Grunwald (mężczyźni) i AP (kobiety). Pucharowa rywalizacja Wisły i Vive będzie zatem dla fanów przyczynkiem, aby tłumnie stawić się na meczu. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że drużyna Talanta Dujszebajewa jest bardzo blisko awansu do turnieju Final4 Ligi Mistrzów. Vive po pierwszym meczu z PSG ma bowiem aż 10 bramek zaliczki. Organizatorzy przygotowali do sprzedaży 3600 biletów. Z tej puli 2000 już znalazło swoich właścicieli.

Wejściówki do nabycia na Eventim.pl

Autor: opr. RW
Autor zdjęcia: www.zrpr.pl
Źródło: www.zprp.pl